نوشته شده توسط : ابینه سیر

چندی قبل بود که خبری بر روی برخی خروجی‌ها قرار گرفت مبنی بر آنکه یکی از شرکت‌های واردات خودرو های لوکس در سایت شرکتش از واژه اسرائیل استفاده کرده است و به این شکل به این رژیم منحوس جعلی اعتبار بخشیده است.

همان زمان بود که یکی از کارشناسان حوزه ثبت شرکت‌ ها در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها درباره به رسمیت شناختن رژیم غاصب صهیونیست توسط برخی شرکت‌های ایرانی گفت: براساس قانون شرکتهایی که در حوزه سرزمینی ایران فعالیت می کنند باید به قوانین کشورمان پایبند باشند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نشناخته و هیچ یک از شرکتهایی هم که در این حوزه سرزمینی کار می‌کنند نباید آنرا به رسمیت بشناسند.

این کارشناس حوزه ثبت شرکتها گفت: اگر مدارک و مستندات به رسمیت شناخته شدن رژیم غاصب صهیونیست به مراجع ذی صلاح ارائه شود به طور قطع آن مراجع می‌توانند در صلاحیت این شرکت تجدید نظر کرده و موجوز فعالیت آن را باطل کنند.

در همین رابطه شنیده شده که نهادهای نظارتی و همچنین مبارزه با قاچاق کالا اخیرا فعالیت‌های این شرکت واردات خودرو را همچون سایر مجموعه‌ها زیر نظر گرفته و در حال رصد فعالیت‌های آن هستند.

گفته می‌شود سازمان تعزیرات حکومتی و همچنین ستاد مبارزه با قاچاق کالا ارز از مدتها پیش نسبت به فعالیت‌های این شرکت حساس شده و در حال بررسی آن هستند.

همچنین اخیرا یکی دیگر از شرکت‌های واردات خودرو  از این شرکت شکایت کرده است.

حالا با مجموع قرائن و شواهد موجود باید منتظر ماند و دید چه زمانی پای مدیر عامل این شرکت به محاکم قضایی باز شده و دستگاه قضا با آن چه برخوردی خواهد کرد.:: برچسب‌ها: ثبت شرکت, هزینه ثبت شرکت, ثبت شرکتها, مراحل ثبت شرکت, ثبت شرکت دانش بنیان, سامانه ثبت شرکت ها, ثبت شرکت در ایران, ثبت برند, ثبت شرکت سهامی خاص, ,
:: بازدید از این مطلب : 271
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 24 دی 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ابینه سیر

1- تعریف شرکت سهامی عام‌

شرکت سهامی‌عام، شرکتی است بازرگانی (‌ولو اینکه موضوع عملیات آن، امور بازرگانی نباشد) که سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم‌شده که بخشی از این سرمایه از طریق فروش سهام به مردم تأمین‌ می‌شود. در شرکت سهامی‌عام، تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست. در این شرکت، عبارت «شرکت سهامی عام» باید قبل از نام شرکت با بعد از آن، بدون فاصله با نام شرکت در کلیه‌ی اوراق و اطلاعیه‌ها و آگهی‌های شرکت به طور روشن و خوانا قید شود.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام:

 

الف ) ‌مدارک لازم جهت کسب اجازه‌ی پذیره‌نویسی شرکت سهامی‌عام در حال تأسیس، از مرجع ثبت شرکت‌ ها:

1) دو نسخه طرح اظهارنامه‌ی شرکت سهامی‌عام

2) دونسخه طرح اساسنامه‌ی شرکت سهامی‌عام

3) دو نسخه طرح اعلامیه‌ی پذیره‌نویسی

4) گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 35%‌ سرمایه، تعهد توسط مؤسسین

5) فتوکپی شناسنامه‌ی مؤسسین

 

ب ) مدارک لازم جهت تأسیس شرکت:

1) دو نسخه اظهارنامه

2) دو نسخه اساسنامه

3) دو نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین

4) دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره (‌تعداد مدیران، حداقل پنج نفر می باشد.)

5) آگهی دعوت مجمع مؤسسین در روزنامه‌ی تعیین شده

6) فتوکپی شناسنامه‌ی مدیران (‌در مورد اشخاص حقوقی، ارائه‌ی برگ نمایندگی، الزامی است.)

7) گواهی بانک مبنی بر واریز 35% سرمایه‌ی شرکت

8) ارائه‌ی مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز:: برچسب‌ها: شرکت سهامی عام‌ , ثبت شرکت , ثبت شرکت هزینه ثبت شرکت ثبت شرکتها مراحل ثبت شرکت ثبت شرکت دانش بنیان سامانه ثبت شرکت ها ثبت شرکت در ایران, ثبت برند, ثبت شرکت سهامی خاص ,
:: بازدید از این مطلب : 75
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 دی 1395 | نظرات ()